Kolmapäev, 06.08.2014
Täna hommikult pakiti kõik noored autosse ja sõitsime Jõelähtme Rahvamajja. Seal juba oodati meid. 28.augustil toimub rahvamaja välilaval Koit Toome kontsert, mille ettevalmistusi me tegema hakkasime.
Kõigepealt lihvisime pikad pingid ja siis värvisime need üle. Värmistööd meeldisid noortele väga. Ainult päikese käes oli seda natukene ebamugav teha. Lõpuks tassisime pingid varjulisse kohta ja värvimine läks edasi juba palju rõõmsamalt. Poisid trimmerdasi jõeäärt ja lõikasid võsa.
Kaks poissi olid abiks vanade autorehvide ära vedamisel Maardus asuvasse ohtlikejäätmete keskusesse.
Pinkide värvimist alustasime pealt poolt ja tänu sellele peame mine homme ka rahvamajja, et pingid värvida ka alt poolt ;) Poistel on veel vaja võsa lõigata.
Ahajaa väga tähtis lõunasöögiks oli meil täna frikadelli supp ja saiavorm piimaga - nämmaa ;)
Teisipäeval sõidame Jõhvi rahvusvahelisele noortepäevale - kõik on juba väga elevil ja ootavad!
kolmapäev, 6. august 2014
Teisipäev, 05.08
Teisipäeva pelalelõuna oli väga kiire ja tänu sellele ei jõudnud arvuti taha kirjutama. Teisipäeva hommik algas jälle väikese hilinemisega ;) Noored ei ole veel harjunud varakult tõusma.
Rohimist vajas veel mõisa esine plaaditud äär, kust vahelt kasvas välja väga jonnakas umbrohi. Tüdrukud said seal rohides päikese käes ennast praadida. Poisid said ülesandeks taas oksakääre kulutada. Küla vahel oli vaja puude alt võsa ära lõigata. Kui välitööd said tehtud siis suundusime noortekeskusesse.
Noortekas tegime korda peeglitega saali. Tassisime saali toolidest ja laudadest tühjaks, pühkisime ja pesime põranda. Pesime puhtaks kõik peeglid ja akna.
Poisid tassisid teiselt korruselt alla kõik mitte vajaliku, mis oli vaja prügimäele viia. Laadisime auto järelkäru prügi täis ja algas sõit Tallinna Jäätmekeskusesse, mis asub Jõelähtme valla territooriumil. Malevlased on seal kõik juba varem käinud aga soojaga on seal lehk väga õudne ;) Prügi maha pandud ja sõit tagasi Kostiverre.
Lõunaks pakuti meile kartulit, kastet ja viinerie.
Homme sõidame Jõelähte Rahvamajja tööd tegema :)
Teisipäeva pelalelõuna oli väga kiire ja tänu sellele ei jõudnud arvuti taha kirjutama. Teisipäeva hommik algas jälle väikese hilinemisega ;) Noored ei ole veel harjunud varakult tõusma.
Rohimist vajas veel mõisa esine plaaditud äär, kust vahelt kasvas välja väga jonnakas umbrohi. Tüdrukud said seal rohides päikese käes ennast praadida. Poisid said ülesandeks taas oksakääre kulutada. Küla vahel oli vaja puude alt võsa ära lõigata. Kui välitööd said tehtud siis suundusime noortekeskusesse.
Noortekas tegime korda peeglitega saali. Tassisime saali toolidest ja laudadest tühjaks, pühkisime ja pesime põranda. Pesime puhtaks kõik peeglid ja akna.
Poisid tassisid teiselt korruselt alla kõik mitte vajaliku, mis oli vaja prügimäele viia. Laadisime auto järelkäru prügi täis ja algas sõit Tallinna Jäätmekeskusesse, mis asub Jõelähtme valla territooriumil. Malevlased on seal kõik juba varem käinud aga soojaga on seal lehk väga õudne ;) Prügi maha pandud ja sõit tagasi Kostiverre.
Lõunaks pakuti meile kartulit, kastet ja viinerie.
Homme sõidame Jõelähte Rahvamajja tööd tegema :)
esmaspäev, 4. august 2014
1. päev esmaspäev, 04.08.2014
Malev algab hommikul kell 9.00. Iga algus on raske ja samuti ka meie esimene tööpäev. Viimased jõuavad kohale 09.15.
Alustame väikese koosolekuga, kus selgitan noortele nende kohustusi ja õiguseid osalemaks õpilasmalevas. Jagan igaühele töökindad ja soovijatele T-särgid.Tööpäeva pikkus on 4 tundi, peale tööd on ühine lõuna Kostivere Lasteaias.
Meie esimene tööpäev kulgeb haljastuses. Õues lõõskab päike ja termomeeter näitab päikese käes 36´C sooja. Kuum ilm ei heiduta meid, meel on rõõmus ja töötahe suur ;) Veepudelid täidetud jaheda veega ja alustame...
Rohimist vajas Kostivere Mõisa esine kõnnitee. Ajaga on kivide vahelt välja kasvanud väga palju rohtu - selle töö võtsid enda kanda tüdrukud. Arvasime, et täna saadud töökinnastega peame vastu ilusti reedeni aga peale nii vilgast rohimist olid kõikidel parema käe kinnastel näpuotsad väljas :)
Teine töö oli Noortekeskuse majaääre puhastamine võsast ja murust - selle töö võtsid enda peale poisid. Kuna tüdrukud oli kiiremad või oli kivide vahelt muru noppimine lihtsam, said nemad oma tööga varem lõpule. Siis oli vaja poistele appi minna, noorteka ümbrust puhastama. Abiks olid oksakäärid ja kõblad. Koos saadi ka selle tööga ühele poole ja vaatepilt on kohe palju ilusam.
Kui tööd tehtud asusime lasteaia poole teele, kus ootas meid maitsev lõunasöök - kanasupp ja kohupiim kiselliga ;)
Kohtume taas homme hommikul kell 9.00, loodan, et hilinejaid ei ole :)
Malev algab hommikul kell 9.00. Iga algus on raske ja samuti ka meie esimene tööpäev. Viimased jõuavad kohale 09.15.
Alustame väikese koosolekuga, kus selgitan noortele nende kohustusi ja õiguseid osalemaks õpilasmalevas. Jagan igaühele töökindad ja soovijatele T-särgid.Tööpäeva pikkus on 4 tundi, peale tööd on ühine lõuna Kostivere Lasteaias.
Meie esimene tööpäev kulgeb haljastuses. Õues lõõskab päike ja termomeeter näitab päikese käes 36´C sooja. Kuum ilm ei heiduta meid, meel on rõõmus ja töötahe suur ;) Veepudelid täidetud jaheda veega ja alustame...
Rohimist vajas Kostivere Mõisa esine kõnnitee. Ajaga on kivide vahelt välja kasvanud väga palju rohtu - selle töö võtsid enda kanda tüdrukud. Arvasime, et täna saadud töökinnastega peame vastu ilusti reedeni aga peale nii vilgast rohimist olid kõikidel parema käe kinnastel näpuotsad väljas :)
Teine töö oli Noortekeskuse majaääre puhastamine võsast ja murust - selle töö võtsid enda peale poisid. Kuna tüdrukud oli kiiremad või oli kivide vahelt muru noppimine lihtsam, said nemad oma tööga varem lõpule. Siis oli vaja poistele appi minna, noorteka ümbrust puhastama. Abiks olid oksakäärid ja kõblad. Koos saadi ka selle tööga ühele poole ja vaatepilt on kohe palju ilusam.
Kui tööd tehtud asusime lasteaia poole teele, kus ootas meid maitsev lõunasöök - kanasupp ja kohupiim kiselliga ;)
Kohtume taas homme hommikul kell 9.00, loodan, et hilinejaid ei ole :)
Tellimine:
Postitused (Atom)


