esmaspäev, 4. august 2014

1. päev esmaspäev, 04.08.2014 

Malev algab hommikul kell 9.00. Iga algus on raske ja samuti ka meie esimene tööpäev. Viimased jõuavad kohale 09.15.
Alustame väikese koosolekuga, kus selgitan noortele nende kohustusi ja õiguseid osalemaks õpilasmalevas. Jagan igaühele töökindad ja soovijatele T-särgid.Tööpäeva pikkus on 4 tundi, peale tööd on ühine lõuna Kostivere Lasteaias.

Meie esimene tööpäev kulgeb haljastuses. Õues lõõskab päike ja termomeeter näitab päikese käes 36´C sooja. Kuum ilm ei heiduta meid, meel on rõõmus ja töötahe suur ;) Veepudelid täidetud jaheda veega ja alustame...

Rohimist vajas Kostivere Mõisa esine kõnnitee. Ajaga on kivide vahelt välja kasvanud väga palju rohtu - selle töö võtsid enda kanda tüdrukud. Arvasime, et täna saadud töökinnastega peame vastu ilusti reedeni aga peale nii vilgast rohimist olid kõikidel parema käe kinnastel näpuotsad väljas :)

Teine töö oli Noortekeskuse majaääre puhastamine võsast ja murust - selle töö võtsid enda peale poisid. Kuna tüdrukud oli kiiremad või oli kivide vahelt muru noppimine lihtsam, said nemad oma tööga varem lõpule. Siis oli vaja poistele appi minna, noorteka ümbrust puhastama. Abiks olid oksakäärid ja kõblad. Koos saadi ka selle tööga ühele poole ja vaatepilt on kohe palju ilusam.

Kui tööd tehtud asusime lasteaia poole teele, kus ootas meid maitsev lõunasöök - kanasupp ja kohupiim kiselliga ;)

Kohtume taas homme hommikul kell 9.00, loodan, et hilinejaid ei ole :)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar